W jakich branżach można pracować hybrydowo w Opolu?

Artykuł sponsorowany GOWORK.PL
Opole cieszy się relatywnie stabilną sytuacją rynkową, która niemalże każdemu pozwala na szybkie znalezienie dobrze opłacanego zatrudnienia. Wynika to nie tylko z faktu niskiej stopy bezrobocia, oscylującej wokół krajowej średniej, czy rosnącej świadomości przedsiębiorców w kwestii korelacji między lojalnością pracowników, a poprawą warunków zatrudnienia. Dużą rolę odgrywa tu praca zdalna i praca hybrydowa.

Czym w zasadzie jest praca hybrydowa i w jaki sposób różni się od pracy zdalnej? W jakich zawodach można w Opolu pracować w trybie hybrydowym? Gdzie najlepiej szukać tego rodzaju zatrudnienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Praca hybrydowa – co to jest?
Praca hybrydowa stanowi pochodną pracy zdalnej i podobnie jak ona stale zdobywa w naszym kraju na popularności. Obie formy nie tylko stanowią preferowaną podstawę zatrudnienia dla pracowników, ale też coraz chętniej proponowane są przez pracodawców – dostrzegają bowiem oni potrzeby i możliwości stale rozwijającego się świata.

Nie trzeba chyba tłumaczyć czym jest praca zdalna – pojęcie to upowszechniło się bowiem kilka lat temu, kiedy w wyniku pandemicznej polityki standardowa praca w siedzibie firmy została uniemożliwiona – choć, naturalnie, praca zdalna w wielu branżach była znana już wcześniej.

To właśnie wtedy pracodawcy postanowili tłumnie umożliwić zatrudnianym przez siebie pracownikom wykonywanie obowiązków w domowym zaciszu – oczywiście dotyczyło to tylko tych zawodów, w których zakres pełnionych obowiązków nie wymagał de facto obecności w tradycyjnym miejscu pracy.

Co ciekawe, charakterystyka niektórych profesji spowodowała, że choć praca w pełni zdalna byłaby w ich przypadku niemożliwa, to jednak wykonywanie części obowiązków poza biurem nie stwarzałoby żadnego kłopotu. I tym właśnie, zgodnie ze swoją nazwą, jest praca hybrydowa.

Praca zdalna i praca hybrydowa – korzyści dla obu stron
Jak pokazują ogólnodostępne dane i trendy na portalach ogłoszeniowych, praca w Opolu niejedno ma imię. Obok ofert dotyczących pracy stacjonarnej, coraz częściej pojawiają się ogłoszenia zorientowane na pracę zdalną i pracę hybrydową. Dlaczego tak się dzieje?

Korzyści dla pracownika są w tej materii nader oczywiste – jest to po prostu rozwiązanie wygodne. Praca w domu jest znacznie przyjemniejsza niż w biurze, ponadto osoba zatrudniona nie musi tracić czasu na dojazd do pracy i powrót z niej. Jest to opcja znacznie bardziej komfortowa i mniej obciążająca – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – od swojego tradycyjnego odpowiednika.

Przedsiębiorcy natomiast bez trudu zauważają, że zwiększenie komfortu i wygody swoich pracowników, w bezpośredni sposób wpływa na ich lojalność, efektywność i skuteczność. Ponadto, zarówno praca zdalna, jak i praca hybrydowa, stanowią tańszą opcję niż praca w biurze, co wiąże się ze zmniejszeniem kosztów eksploatacji pomieszczeń biurowych.

Gdzie szukać pracy hybrydowej w Opolu?
Biorąc pod uwagę fakt, że komunikacja w przypadku pracy hybrydowej odbywa się za pośrednictwem internetu, nietrudno jest wysnuć wniosek, że to właśnie na portalach agregujących oferty zatrudnienia najszybciej zdobędziesz tego rodzaju posadę. Sprawdź najnowsze oferty GoWork.pl w Opolu i aplikuj szybko, a być może już jutro otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną!

Naturalnie, pomimo zdalnego charakteru zatrudnienia, oferty dotyczące pracy hybrydowej w Opolu można znaleźć również w innych miejscach – przede wszystkim w powiatowym urzędzie pracy. Paradoksalnie, możesz osobiście udać się do siedziby docelowej firmy i w niej złożyć swoje CV. Nie da się jednak ukryć, że żadna z tych metod nie będzie w stanie zapewnić Ci takiej efektywności, jak skorzystanie z dobrodziejstw cyfryzacji.

Praca hybrydowa w Opolu – w jakich branżach?
Choć praca hybrydowa – nie mówiąc nawet o pracy zdalnej – wielu z nas kusi swymi urokami, to niestety jej podjęcie nie w każdej branży będzie możliwe. W przypadku sektora produkcyjnego, transportu, gastronomii, czy pracy, w której niezbędny jest bezpośredni kontakt z klientem goszczącym w placówce, praca w trybie „home office” jest z przyczyn technicznych niemożliwa.

Praca hybrydowa w Opolu najczęściej dotyczy tych sektorów, w których najbardziej popularna jest praca zdalna – po prostu w niektórych przedsiębiorstwach, polityka kadrowa wymaga od pracownika „pokazania się” w biurze raz na jakiś czas. Chodzi oczywiście o sektor IT i marketing. Najłatwiej zatrudnienie na opisywanych warunkach zdobędzie programista, grafik komputerowy, copywriter, specjalista ds. SEO i zawody pokrewne.
Ponadto, coraz częściej pracę na rzeczonych warunkach może zdobyć księgowa czy pracownik administracyjny. Miejscem natomiast, w którym praca hybrydowa jest najpopularniejsza (z wyłączeniem sektorów, w których możliwa jest praca zdalna) będzie agent ubezpieczeniowy i profesje mu pokrewne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krapkowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto