Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Majówka 2017 w Opolu. W mieście atrakcji nie zabraknie

Natalia
Na wyspie Bolko powstanie średniowieczna osada, w której podejrzymy pracę rzemieślników, porzucamy toporem czy spróbujemy prawdziwych podpłomyków.
Na wyspie Bolko powstanie średniowieczna osada, w której podejrzymy pracę rzemieślników, porzucamy toporem czy spróbujemy prawdziwych podpłomyków. Sławomir Mielnik (o)
Majówka 2017. Średniowieczna osada na wyspie Bolko, Święto Flagi czy Majówka Kawaleryjska. Sprawdź, co dzieje się w Opolu.

Opolskie Bractwo Rycerskie już od soboty (29 kwietnia) na wielką imprezę z okazji 800-lecia miasta.

Na wyspie Bolko powstanie średniowieczna osada, w której podejrzymy pracę rzemieślników, porzucamy toporem czy spróbujemy prawdziwych podpłomyków. Rycerze zabawią na Bolko do poniedziałku (1 maja), później przeniosą się do Byczyny.

Tradycyjnie na majówkę zaprasza Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej. We wtorek (2 maja) podczas pikniku w parku na osiedlu Armii Krajowej zobaczymy m.in. pokazy skoków konnych, musztrę, oraz pokazy władania bronią białą. Nie zabraknie grochówki oraz zabawy tanecznej. Początek o godz. 16.00

W środę (3 maja) o godz. 11.30 Ochotniczy Szwadron Kawalerii Ziemi Opolskiej przemaszeruje z placu katedralnego na plac Wolności. Tam odbędą się Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja.

We wtorek Młodzi Konserwatyści zapraszają mieszkańców Opola do wspólnego budowania flagi narodowej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na Pl. Wolności rozłożony zostanie stelaż o wymiarach ok. 5 na 4 metry, gdzie za pomocą przygotowanych biało-czerwonych kartek powstanie największa flaga w regionie.

Akcja rozpocznie się o godz.12.00 na Pl. Wolności w Opolu obok Pomnika Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego.

Na majówkę zaprasza także Muzeum Polskiej Piosenki. Tam 1,2 i 3 maja odbędą się Muzyczne Kalambury.

Dzięki zabawie, opierającej się na znanej formule towarzyskiego quizu, dzieci i rodzice będą mieli okazję poznać zarówno historię tytułów piosenek i ich genezę, jak i przypomnieć sobie podstawowe pojęcia z zakresu muzyki, np. rytm, pauza, linia melodyczna, harmonia.

Czas trwania warsztatów przewidziany jest na 90 minut. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 6 – 15 lat wraz z rodzicami lub opiekunami Wstęp: 1 zł.

Natomiast 3 maja o godz. 17.00 zobaczymy film "Andrzej Korzyński. Zagubiony Diament". Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Grzegorzem Brzozowiczem.

Film przedstawia historię polskiego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego, wszechstronnego twórcy odnoszącego sukcesy zarówno w muzyce filmowej, eksperymentalnej, jak i rozrywkowej. Poznajemy niezwykłą historię kompozytora począwszy od lat 60., jego pracy z czołowymi wykonawcami polskiej estrady, kończąc na tworzeniu muzyki do filmów m.in. Andrzeja Wajdy, Andrzeja Żuławskiego czy serii filmów o Panu Kleksie.

Wstęp: 1 zł

Muzeum Polskiej Piosenki w dniach 1, 2 i 3 maja czynne od godz. 10.00 do godz. 18.00.

W Galerii Sztuki Współczesnej zobaczymy wystawę twórczości Bolesława Polnara pt. BYTY POKĄTNE. Galeria w dniach 1 i 3 maja czynna od godz. 14.00 do 18.00, 2 maja - od godz. 10.00 do 18.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto